5 spēles bērna koncentrēšanās spēju uzlabošanai

iesaki draugiem

Galda spēles ģimenē

  • Galda spēles! Tā vietā, lai vakarus pavadītu, veroties datora vai TV ekrānā, spēlējiet galda spēles! Bērniem tās ļoti patīk. Arī kāršu spēles palīdz attīstīt koncentrēšanos.
  • Stāstu atsaukšana atmiņā – nolasi stāstu skolēniem. Pirms tā lasīšanas uzdod pāris jautājumu klausītājiem. Tas nodrošinās augstāku koncentrēšanos stāstījumam. Tiklīdz lasīsi rindkopu, kas iekļaus atbildi uz jautājumu, skolēni uzreiz to atpazīs. Šis „triks” trenē arī aktīvās klausīšanās prasmi.
  • Trūkstošie skaitļi ir lieliska koncentrēšanās spēju attīstīšanas spēle. Tā piemērota bērniem, kas jau prot skaitīt. Skaiti ciparus pēc kārtas, ik pa brīdim kādu izlaižot. Piemēram, viens, divi, trīs, pieci, seši… Šajā mirklī bērnam vajadzētu iesaukties: „ Četri!”
  • Trūkstošo skaitļu modificēta versija vecākiem bērniem – veido noteiktas skaitļu virknes, piemēram, izlaižot trīs skaitļus – nulle, trīs, seši, deviņi, piecpadsmit… Šajā mirklī bērnam vajadzētu iesaukties: „Divpadsmit!” Ar šo spēli trenējam ne tikai uzmanību, bet arī darba atmiņu.
  • Pretstatu spēle pirmsskolas vecuma bērniem. Pasaki vārdu un lūdz, lai bērns izdomā tam pretējo. Piemēram, balts – melns. Pārliecinies, ka izmanto vārdus, kurus bērns zina. Tas uzlabos koncentrēšanās spēju un vārdu krājumu.
  • Citas aktivitātes, ko arī psihologi iesaka kognitīvo spēju uzlabošanai: pužļu likšana, zīmēšana, modeļu veidošana (piem., Lego), fizisko aktivitāšu kopums ar nepieciešamību koncentrēties, piemēram, futbols, karatē u.c.

Avots: http://schoolofeducators.com/2010/03/volume-3-month-3-day-16-developing-concentration-skill-in-students/#sthash.kzVJCw6O.dpuf

Foto: www.playingiseducational.info

Use Facebook to Comment on this PostAtstāj atbildi

You must be logged in to post a comment.