Vēlies uzlabot motivāciju? Parūpējies par savu dopamīna līmeni!

iesaki draugiem

 

Jūties noguris, izdedzis un demotivēts? Iespējams, trūkst dopamīna. Šajā rakstu sērijā gan teorija, gan praktiski ieteikumi, kā to paaugstināt.

Vai bieži gadās, ka pamostoties jūties tā, it kā vēlētos gulēt vēl 10 gadus? Tu aizej uz darbu un tukši skaties datorā cerot, ka smadzenes beidzot sāks strādāt. Motivācija darīt jebko līdzinās nullei. Iespējams, vajadzīga sestā kafijas tasīte, – tā tu klusi nodomā. Varbūt nepieciešams cits darbs. Vai snauda… vai…

laptop-943558_640

 Turklāt enerģiskais kolēģis ierodas darbā stundu pirms darba dienas sākuma un, šķiet, jau realizējis pusi projekta. Kur ir atšķirība starp jums?

Tevi kaitina smaids kolēģa sejā – vienalga, vai ārā spīd saule vai līst lietus, smaids nepazūd. Varbūt atšķirība starp jums nemaz nav tik liela, un atslēga tavam nogurumam un aizkaitināmībai ir dopamīns.

Kas ir dopamīns?

Vienkāršoti sakot, dopamīns ir neirotransmiteris, kas ļauj signāliem plūst cauri smadzenēm. Tas palīdz smadzeņu šūnām “sarunāties” vienai ar otru. Dopamīns nodrošina kustību. Kad smadzeņu daļas, kas producē dopamīnu, sāk atmirt, ķermenis zaudē spēju funkcionēt, rodas, piemēram, Pārkinsona slimība.

Dopamīns ir arī ķīmiska viela, kas liek mums justies labi, un arī šo hormonu sauc par “laimes hormonu”. Kad kāds tevi pārsteidz vai saņem atalgojumu, apbalvojumu par kaut ko, smadzenes nelielās devās producē dopamīnu. Tas pats notiek, kad dziedam, dzirdam mīļāko dziesmu utt. Ja kāda darbība, ko veicam, smadzenēs stimulē dopamīna paaugstināšanos, mēs vēlamies šo darbību veikt atkal.

2 galvenie secinājumi:

  • Ja mēs paaugstinām dopamīna līmeni, mēs būsim motivēti strādāt vairāk.
  • Ja varam sasaistīt noteiktas darbības ar dopamīna producēšanu, mēs vēlamies šīs darbības atkārtot.

Neaizmirstiet, ka arī RigaBrain ir viens no veidiem motivācijas veicināšanai!

 

Avots: https://doublewoodsupplements.com/pages/want-to-seriously-boost-your-motivation-boost-your-dopamine-levels

Use Facebook to Comment on this PostAtstāj atbildi

You must be logged in to post a comment.