Vai ātrā ēdināšana padara organismu agresīvāku?

iesaki draugiem

 

Izrādās, peles, ēdot augsta tauku un cukuru saturoša klāsta produktus, piedzīvo izmaiņās imūnsistēmā – līdzīgas tām, kas tiek piedzīvotas infekcijas gadījumā. Šīs izmaiņas rada agresīvas organisma reakcijas, tas cīnās ar “saslimšanu”.

Regulāri ēdot “fast food” pārtiku, imūnsistēma kļūst agresīvāka.

Pētījums

Žurnālā CELL publicētais pētījums ir avots, kurā lasāms, ka tāda reakcija ir ne tikai pelēm. Arī cilvēku organisms reaģē līdzīgi. Turklāt atklāts, ka “fast food” pārtika paaugstina arī epiģenētiskas izmaiņas šūnās, kas saistītas ar cilvēka iedzimto imunitāti.

Diemžēl, atgriežoties pie veselīgiem ēšanas ieradumiem, imūnsistēmas agresija mazinās ļoti minimāli – šūnas ir aktivizējušas “atmiņu” par agresiju un turpina tā rīkoties arī tad, kad organisms uzņem veselīgu ēdienu.

Ko tas nozīmē?bread-3008950_640

Secinājums ir īss – mūsu ēšanas paradumi ietekmē mūsu imūnsistēmas uzvedību. Ja vēlamies, lai organisms pastāvīgi izjustu infekcijas “klātbūtni”, regulārs “fast food” būs pašā laikā. Taču organisma harmonijas labad ir vērts ieguldīt veselīgā pārtikā.

Avoti

  1. Christ A, et al. Western Diet Triggers NLRP3-Dependent Innate Immune Reprogramming . Cell. (2018)
  2. Minihane AM, et al. Low-grade inflammation, diet composition and health: current research evidence and its translation . Br J Nutr. (2015)
  3. Sears B. Anti-inflammatory Diets . J Am Coll Nutr. (2015)

 

Use Facebook to Comment on this PostAtstāj atbildi

You must be logged in to post a comment.