Mūzikas terapija palīdz cilvēkiem ar Pārkinsona slimību gūt spēkus

iesaki draugiem

Elizabete Stedžmollere (Elizabeth Stegemöller) salika krēslus ap klavierēm, un mirkli pēc tam klienti sāka ierasties uz iknedēļas mūzikas terapijas nodarbību cilvēkiem ar Pārkinsona slimību.

Nākamajā stundā Stedžmollere, Aiovas štata universitātes asistējošā profesore, turpināja dziedāšanas nodarbību. Dziedot mēs izmantojam tos pašus muskuļus, kurus rijot un elpojot – divas funkcijas, kas Pārkinsona slimniekiem ir sarežģīti veicamas. Stedžmollere ir pārliecināta, ka dziedāšana stiprina šos muskuļus un līdz ar to atvieglo Pārkinsona pacientu dzīvi. Pētījums, kuru veikusi šī profesore, lasāms žurnālā Disability and Rehabilitation and Complementary Therapies in Medicine.people-2600800_1920

“Es necenšos šiem cilvēkiem iemācīt pareizi dziedāt. Dziedot mēs trenējam rīšanas un elpošanas muskuļus,” stāsta Stedžmollere. “Mēs strādājam ar pareizu elpošanu, pozu, kas koordinē labu, spēcīgu muskuļu aktivitāti.”

Džekija Manata (Jackie Manatt) sāka apmeklēt šīs nodarbības pirms diviem gadiem. Viņai Pārkinsona slimība ir jau 13 gadus. Džekija apliecina, ka šīs nodarbības patiesi palīdz. “Es zinu, ka mana balss nav nostādīta, bet nodarbības palīdz man justies labāk,” viņa saka. Dalībnieku ģimenes locekļi novērojuši, ka pēc šīm nodarbībām slimības pacientiem ir mazāk stresa, viņi ir labākā garastāvoklī, mazinās depresijas simptomi. Stedžmollere saņēmusi grantus no Grammy, lai pētījumā novērtētu izmērāmus rezultātus.

Avoti: Elizabeth L. Stegemöller, Hollie Radig, Paul Hibbing, Judith Wingate, Christine Sapienza. Effects of singing on voice, respiratory control and quality of life in persons with Parkinson’s disease. Disability and Rehabilitation, 2016; 39 (6): 594.

E.L. Stegemöller, P. Hibbing, H. Radig, J. Wingate. Therapeutic singing as an early intervention for swallowing in persons with Parkinson’s disease. Complementary Therapies in Medicine, 2017.

Use Facebook to Comment on this PostAtstāj atbildi

You must be logged in to post a comment.