Bērni ir tikpat labā fiziskā formā kā sportisti

iesaki draugiem

 

Vai kādreiz esat prātojuši, kā mazie rakari var visu dienu skriet, lēkt, dauzīties apkārt un nemaz nenogurt? Lūk, atbilde – bērni ir tikpat izturīgi kā profesionāli sportisti!

Bērniem, izrādās, ir ne vien nogurumizturīgi muskuļi, bet arī spēja ļoti ātri atgūties no lielas slodzes – pat ātrāk kā ilgstoši trenētiem sportistiem. Tas atklāts pētījumā, kurā salīdzināta jaunu zēnu, netrenētu pieauguši un profesionālu sportistu patērētā enerģija fiziskos uzdevumos un spēja atgūties pēc tiem. Pētījuma rezultāti palīdz saprast, kā pieaugot mainās cilvēka organisms. child-3120201_640

“Mēs pieņēmām, ka daudzu fizisku uzdevumu laikā bērni varētu nogurt ātrāk kā pieaugušie, jo viņiem ir ierobežota kardiovaskulārā kapacitāte, kas vēl nespēj tik ātri adaptēties. Pētījuma laikā sapratām, ka bērni pārvar šos ierobežojumus, pateicoties muskulatūras spējai ļoti ātrā tempā atgūties pēc augstas intensitātes fiziskiem uzdevumiem,” stāsta Sebastians Ratels (Sébastien Ratel), pētījuma līdzautors. “Mēs veidojām enerģijas patēriņa profilus, un sapratām, ka bērnu un sportistu profili ir visnotaļ līdzvērtīgi!”

Pētījumā piedalījās astoņus līdz 12 gadus veci zēni, kas ikdienā netrenējas nevienā sporta veidā. Savukārt sportisti pārstāvēja triatlonu vai garo distanču skriešanu/ riteņbraukšanu, kā arī pieaugušie, kas ikdienā netrenējās un neapmeklēja sporta zāli.

Visos testos zēni pārspēja pieaugušos, kuri netrenējās, un dažos no testiem – arī sportistus, piemēram, pēc slodzes, ātrāk normalizējās sirds ritms un asins plūsma organismā. Lūk, arī atbilde uz šo seno jautājumu – bērni ir patiešām fiziski attīstīti!

Avots: Anthony Birat, Pierre Bourdier, Enzo Piponnier, Anthony J. Blazevich, Hugo Maciejewski, Pascale Duché, Sébastien Ratel. Metabolic and Fatigue Profiles Are Comparable Between Prepubertal Children and Well-Trained Adult Endurance Athletes. Frontiers in Physiology, 2018; 9.

 

Use Facebook to Comment on this PostAtstāj atbildi

You must be logged in to post a comment.