Diendusa uzlabo smadzeņu darbībuIr vairāki diendusas (snaudas) veidi.

Knābāšana: 1 līdz 9 sekundēmNano snauda: 10 līdz 20 sekundēmMikro snauda: 2 līdz 5 minūtēmMini snauda: 5 līdz 20 minūtesMini -diendusa: 20 minūtesDiendusa: 50 līdz 90 minūtes.


Diendusai ir daudzas priekšrocības: :

palielinās izturībasamazinās stresa hormonu līmenisuzlabojas garastāvoklispalielinās mācīšanās spējasuzlabojas atmiņauzlabojas lēmumu pieņemšanas spējasrodas radošas idejassamazina risku saslimt ar sirds slimībāmuzlabojas nakts miersuzlabojas motivācijauzlabojas šūnu atjaunošanās procesipaildzinās hormonu līdzsvars


NASA diendusa

NASA atklāja, ka ideālas snaudas garums ir 26 minūtes. Tā sniedz par 54% lielāku modrību un par 34% uzlabo darba kvalitāti. Piloti ilgu lidojumu laikā veic NASA-snaudu “NASA-NAP”, kamēr lidmašīnas ir autopilotā vai to vai vada pārinieks.


Kafija + 20min. snauda = Dubultmodrība (Extra Snauda)

Lai kofeīns iedarbotos, ko uzņēmāt izdzerot kafiju, nepieciešams paiet 20 minūtēm. Jūs varat izmantot šīs zināšanas, kafiju dzerot tieši pirms īsas 20 minūšu snaudas. Pamostoties būs jūtams dubults efekts. Protams, nav ieteicams šādā veidā vienmēr uzlādēties, bet tas ir īpaši noderīgi, ja Jūs gatavojaties eksāmenam vai rakstāt diplomdarbu.


Labākais laiks snaudai

Tiem, kuri ietur regulāru celšanās un gulētiešanas laiku – labākais laiks, lai nosnaustos parasti ir agra pēcpusdiena, laikā starp 13.00 līdz 15.00.

Tas attiecas tikai pēc pusdienām, kad ķermenis nogurst pēc smagas maltītes.

Tiem, kam nav noteikts miega režīms, piemērotākais laiks snaudai ir aptuveni 7 stundas pēc pamošanās.


Kā labāk nosnausties?

Pirmais solis, jāsaprot, ka snauda nav slinkošana, bet gan visu pirms tam uzskaitīto labumu iegūšana. Tāpēc nejūties vainīgs.

Nākamais solis – izvairies uzņemt kofeīnu 1-2 stundas pirms plānotās snaudas. Izņemot, ja domājat izmēģināt “Extra snaudu”. Mēģināt izvairīties no produktiem ar augstu tauku un cukura saturu. Vislabāk pirms snaudas ēst olbaltumvielām un kalcija bagātu maltīti, kas veicina iemigšanu.

Atrodiet klusu, tumšu vietu, kur gulēt, kur Jūs neviens netraucēs. Ja nav tumšas vietas, tad nepieciešama miega maska. Tumsa ir nepieciešama, lai organisms ražotu melatonīnu.

Neaizmirstiet uzstādīt modinātāju, it īpaši, ja esiet darbā!


Atceries, ka labs miegs ir labas smadzeņu darbības radītājs. Ja Tev ir miega traucējumi, tad risini tos ar RigaBrain seansiem! https://www.rigabrain.com/pieteikties