top of page
Brain Rembrandt style 3.png
Notebook_edited.png

Ieteikums par atmiņu!

Pārbaudi savas atmiņas apjomu!

Lai veiktu šo vingrinājumu, Tev būs vajadzīga kāda laba drauga, rada vai kolēģa palīdzība. Jūs abi varat pārvērst šo atmiņas pārbaudi par aizraujošu piedzīvojumu!

Ar šī nelielā vingrinājuma palīdzību iespējams noskaidrot īslaicīgās atmiņas apjomu, kā arī ilglaicīgās atmiņas apjomu un noturību.

Tev būs vajadzīga papīra lapa, uz kuras stabiņā uz leju sarakstīti desmit lietvārdi:

puķe suns piens bikses slota ēka kaste nazis adata ūdens

Vārdus vari arī mainīt, vai lūgt draugam izdomāt jaunus.

Lūdz savam draugam mierīgā nesteidzīgā balsī nolasīt Tev visus desmit vārdus. Kad tas izdarīts, sauc skaļi visus vārdus, kurus atceries, secībai nav nozīmes! Draugs atzīmē Tevis nosauktos vārdus. Pēc tam saskaitiet, cik vārdus atcerējies pirmajā reizē. Vidusmēra cilvēka īslaicīgās atmiņas apjoms ir pieci līdz deviņi vārdi. Ja arī Tavs īslaicīgās atmiņas apjoms ir mazāks, nepārdzīvo, jo atmiņu ir iespējams trenēt, piemēram, katru dienu cenšoties ielāgot kādu īsu dzejolīti vai rīmīti. Vari arī mēģināt mācīties no galvas anekdotes, lai vēlāk iepriecinātu un uzjautrinātu savus draugus, pie viena būsi arī izdarījis vērtīgu ieguldījumu savas atmiņas uzlabošanā.


Bet tagad pārbaudi savu ilglaicīgo atmiņu. Lūdz draugam, lai viņš tos pašus desmit vārdus nolasa Tev priekšā vēl četras reizes. Tu vārdus tikai klausies, neko nepieraksti, neko neatzīmē, tikai noklausies. Pēc stundas Tev šie vārdi atkal jāmēģina nosaukt vienalga kādā secībā. Šīs stundas laikā centies nedomāt par iegaumējamajiem vārdiem, varat padzert tēju, doties nelielā pastaigā, vai izdomāt kādu citu aktivitāti!

Kad pagājusi stunda, nosauc atkal visus vārdus, ko atceries. Vārdu skaits, ko atcerēsies, norādīs Tavu ilglaicīgās atmiņas apjomu!

Lai veicas!


Arī RigaBrain ® smadzeņu treniņu centra apmeklētāji stāsta, ka pēc seansa apmeklējuma uzlabojas atmiņa.Comments