top of page
Brain Rembrandt style 3.png
Notebook_edited.png

Kā atbrīvoties no negatīvām emocijām? (III daļa)Tas, kam mēs pretojamies, eksistē. Mēs dabiski vēlamies atbrīvoties no sāpēm, un tās iekļauj mūsu izjūtas. Centieni emocijas ‘pastumt malā” kādu laiciņu var strādāt, tomēr ar tām jātiek galā, pretējā gadījumā var būt sliktāk.

Izprintē šos risinājumus un pārskati tos ik pa laikam. Kad negatīvās emocijas parādīsies, iespējams, jau zināsi, ko ar tām iesākt.

Maini neirālos savienojumus savās smadzenēs!

Kādi ir tavi ieradumi? Vairums cilvēku cenšas atbrīvoties no negatīvām emocijām dzerot, ballējoties, smēķējot, spēlējot azartspēles – jebkurā kombinācijā tie ir slikti ieradumi. Tie „stumj malā” mūsu patiesās izjūtas, un distress tiek izreaģēts citos veidos. Lai patiešām atbrīvotos no negatīvām emocijām, ir jāatbrīvojas arī no tiem.

– Vai esat iedomājušies, ka šie sliktie ieradumi arī var būt negatīvu izjūtu cēlonis? Alkohola lietošana samazina lēmumu pieņemšanas spējas, tiklīdz stundu neesi smēķējis – tu kļūsti nervozs… „Viena pagale nedeg”.

Atbrīvojies arī no negatīvajām „balsta” emocijām. Pārāk daudziem no mums negatīvas emocijas patiesībā ir viens no balstiem dzīvē. Tās atalgo. Tas izklausās aplami, taču mēs esam iemācījušies šādās emocijās just zināmu komfortu – žēlumu pret sevi, pažēlošanu no citu puses. Kad mēs par kaut ko satraucamies, mēs patiesībā sev dodam laiku gatavoties.

– Vienkārši paņem pauzi uz sekundi, pirms atkal izjūti satraukumu vai žēlumu pret savu šķietamo nevarīgumu. Vai esi pieradis pie šīs emocijas? Kā vari sev parādīt, ka tā neko noderīgu nesniedz?

Turpinājums sekos!

2 views

Comments