Iespējams, šis ir īstais iemesls patikai pret lavandu smaržu
Lavanda dara brīnumus – dārzi un pļavas, kurās tās aug, ir brīnumskaistas un sniedz mums daudz pozitīvas enerģijas. Taču - ko par šo skaisto augu saka zinātne?


Žurnālā Frontiers in Behavioral Neuroscienceshows publicētā pētījumā pirmo reizi gūts apstiprinājums tam, ka lavanda nomierina – mazina stresu un pat trauksmes traucējumus.

Tautas medicīnas entuziasti mēdz uzsvērt, ka lavanda var noņemt trauksmi. Taču klasiskajā medicīnā līdz šim pret šo faktu bija jaušama atturība. Tajā ir vairākas vielas, kuras smadzeņu receptoru ātrās uztveres dēļ raisa tiešu nomierināšanās reakciju cilvēkos, piemēram, linalols.

Pētnieki veica pētījumus ar pelēm, mēģinot novērtēt, vai linalola smarža relaksē šos dzīvniekus. Izrādījās, ka tā patiešām ir.


Turpmākā pētījumu sērija paredzēta linalola detalizētai izpētei, lai saprastu, cik šī viela ir droša un efektīva cilvēkiem. Ja izrādīsies, ka tai ir tikai labdabīgs efekts, iespējams, tiks radīts jauns dabisks preparāts trauksmes mazināšanai.Avots: Hiroki Harada, Hideki Kashiwadani, Yuichi Kanmura, Tomoyuki Kuwaki. Linalool Odor-Induced Anxiolytic Effects in Mice. Frontiers in Behavioral Neuroscience, 2018

Keywords: lavandas smarža, lavandas efekts, kā nomierināties, miers, relaksācija 


Zini, ka, ja ar lavandu ir par maz, tad neirofīdbeks var palīdzēt arī lavandas nesezonā!