top of page
Brain Rembrandt style 3.png
Notebook_edited.png

Vai vingrojumu veikšana, gados vecākiem cilvēkiem, var uzlabot miega kvalitāti?

Regulāra fiziskā aktivitāte uzlabo miega kvalitāti, bet informācija par to nav tikusi efektīvi apkopota, tādēļ šī raksta autori izveidoja sistemātisku apskatu, kas fokusējas uz vecākiem pieaugušajiem, kuriem mēdz būt zemāka miega kvalitāte.


Pētījums: Šis bija sistemātisks pārskats, koncentrēts uz veselīgiem pieaugušajiem, kuriem ir 60 vai vairāk gadu, kuri veica vingrojumus, kā iejaukšanās metodi, lai uzlabotu miega kvalitāti. Pētījumi, kas saskaņā ar kopēju novērtēšanas instrumentu, tika uzskatīti par vājas kvalitātes, pret mēreniem vai spēcīgiem, tika izslēgti. Kopumā 14 pētījumi atbilda iekļaušanas kritērijiem.


Rezultāti: visi pētījumi, kas mērīja grūtības atkal iemigt, iemigt ne-Rem (ne-dziļajā) miegā, un subjektīvi miega kvalitāte tika vērtēta kā pozitīvi un ar statistiski būtisku efektu. Astoņi no desmit pētījumiem, kas izmantoja Pitsburgas Miega Kvalitātes Indeksu atklāja statistiski būtisku labvēlīgo ietekmi. Tikai 50 no pētījumiem, kuros novērtēja miega latentumu, miega traucējumus, pamošanās laiku pēc miega iestāšanās, lēno miega vilni, otrās pakāpes miegu un kopējo miega laiku, tika konstatēta pozitīva ietekme. Mazāk kā 50 % pētījumu atrada pozitīvu ietekmi uz disfunkciju dienā, miega ilgumu vai miega zāļu lietošanu, miega efektivitāti un miega kvalitāti, taču nebija daudz pētījumu, kas novērtētu šos faktorus.


Pētījumi visticamāk parādīja ieguvumus, ka vingrinājumi bija mērenas intensitātes un tika veikti vismaz trīs reizes nedēļā 12 nedēļu līdz 6 mēnešu laikā posmā.


RigaBrain apmeklētāji arī ziņo rezultātus miega uzlabošanā!

Comments