Medikamenti depresijas ārstēšanai ietekmē cilvēka personību

iesaki draugiem

Ar depresiju slimā cilvēka tuviniekiem var likties, ka viņu radinieks aizvietots ar bez – emociju radījumu. Saskaņā ar pēdējiem pētījumiem, antidepresanti patiesi var radīt pārmaiņas cilvēku personībās.

Speciālisti jau gadiem ilgi zina par placebo efektu, kad depresijas slimnieki jūt garastāvokļa uzlabošanos, uzsākot antidepresantu ārstniecības kursu. Žurnālā „Vispārīgās psiholoģijas arhīvi” publicēts pētījuma pārskats, ar kuru iepazīstoties, var secināt, ka cilvēki, kam doti medikamenti, kas pozicionēti kā antidepresanti, bet patiesībā izmantots placebo efekts, uzrāda apmēram 1/3 no uzlabojumiem, ko izjuta cilvēki, kas lietoja Paxil – reālu antidepresantu. Šī antidepresanta galvenā sastāvdaļa ir paroksitīns, un tikai pacientiem, kas lieto šo vielu saturošus medikamentus, ir konstatētas personības izmaiņas divās no piecām personības iezīmēm – neirotisma un ekstraversijas līmeņos, proti, šiem cilvēkiem tika konstatēti zemāki rādītāji vainas un trauksmes izjūtā (neirotisma apakšfaktori), bet augstāki – runātīgumā un pašpārliecībā (ekstraversijas apakšfaktori). Jāpiebilst, ka psihologu aprindās valda uzskats, ka personības iezīmes ir samērā stabilas un nemainīgas no to nostiprināšanās jaunības sākuma posmā līdz dzīves beigām. Līdz ar to antidepresantiem depresijas ārstēšanā var būt ne tikai ārstniecisks, bet arī terapeitisks efekts.

________

Statistika: pēc 20 RigaBrain seansiem, depresijas traucējumu samazināšanos atzīmē 83,7% klientu!

Atsauce: Statistika par RigaBrain seansiem – Charlen Zietsma Ph.D., Viktorijas universitāte Kanādā.
______

Piesakieties RigaBrain seansam vai uzdod savu jautājumu šeit!

________

Ja Jums bija saistošs šis ieraksts, Jums varētu interesēt arī citi, kuros pieminēta “depresija”. Lai tos atvērtu, klikšķiniet šeit!

________

RigaBrain seanss

RigaBrain atsauksmes

RigaBrain trenera blogs

Jautājumi un atbildes

RigaBrain aktualitātes

________

Use Facebook to Comment on this PostAtstāj atbildi

You must be logged in to post a comment.