Vai esi skaistuma miega piekritējs? Lūk, kas par to atbild!

iesaki draugiem

Pētnieki atrod jaunas šūnas, kas atbild par mūsu miega stāvokli!

Džona Hopkinsa Universitātes pētnieki atklājuši pārsteidzošu neironu tipu, pētot peļu smadzenes. Šīs šūnas atrodas hipotalāmā, un ja tām tiks atrasts atbilstošas iedarbības preparāts, būs rasta iespēja ārstēt arī tādas ar miegu saistītas saslimšanas kā narkolepsija vai bezmiegs.sleep-1521803_640

Pētījuma apkopojums publicēts prestižajā žurnālā Nature.

Tā kā hipotalāms ir viena no vecākajām smadzeņu sistēmām (tā cilvēkam ir kopīga pat ar zivīm), tā ģenētikas faktoru izpratne ir īpaši nozīmīga, un to pētīt mums ļauj arī dzīvnieku vide.

Jaunā šūna ir nosaukta par Lhx6, un tā producē hipokretīnu – sekrētu, kas ietekmē mūsu nomoda stāvokli, jo spēj ierosināt gan ātro (tā saucamo REM) miega fāzi, gan dziļo miega stāvokli. Ja tajā ir traucējumi, mūsu smadzenes vairs nespēj izšķirt, kurā brīdī mums jāguļ un kurā – jābūt nomodā.

Pētnieki nu plāno veidus, kā tālāk strādāt ar šo atklājumu, lai palīdzētu cilvēkiem, kas cieš no šiem miega traucējumiem.

Avots: Kai Liu, Juhyun Kim, Dong Won Kim, Yi Stephanie Zhang, Hechen Bao, Myrto Denaxa, Szu-Aun Lim, Eileen Kim, Chang Liu, Ian R. Wickersham, Vassilis Pachinis, Samer Hattar, Juan Song, Solange P. Brown, Seth Blackshaw. Lhx6-positive GABA-releasing neurons of the zona incerta promote sleep. Nature, 2017; 548 (7669): 582

 

Use Facebook to Comment on this PostAtstāj atbildi

You must be logged in to post a comment.