Zinātkāre ir atslēga ceļā uz panākumiem matemātikā un lasīšanā

iesaki draugiem

Zinātkāri bērni labāk izprot matemātiku un ātrāk iemācās lasīt. Saskaņā ar Mičiganas Universitātes pētniekiem, looking-3335106_640kuri pētīja šo saistību longitudinālā pētījumā, iekļaujot tajā vairāk kā 6200 bērnus, īpaši izceļama zinātkāro bērnu priekšrocība gadījumos, kad viņi nāk no zemākiem sociāli ekonomiskajiem sabiedrības slāņiem.

Bērni, kas attīstījuši savas sociālās un emocionālās prasmes, biežāk ir veiksmīgāki skolā. Šīs prasmes ietver iztēli, klātesamību, uzmanības veltīšanu uzdevumiem, spēju veidot attiecības un vadīt savas izjūtas. Saskaņā ar pētniekiem, mācīšanās ir daudzējādā ziņā atkarīga no skolēna spējas kontrolēt savus impulsus. Zinātkāri pētnieki apraksta kā prieku par jauniem atklājumiem un motivāciju meklēt atbildes uz nezināmo.

Pētījumā atklāts, ka impulsu kontrole vairāk kā citi faktori ir saistāma ar augstākiem sasniegumiem mācībās, bet zinātkārei ir maza, bet nozīmīga saistība ar matemātiskajiem un lasītprasmes sasniegumiem. Turklāt arī gadījumos, ja bērnam ir vāja impulsu kontrole, bet viņš ir ļoti zinātkārs, viņam ir daudz lielāka iespējamība skolā gūt labus panākumus. Zinātkāriem bērniem no zemiem sociāli ekonomiskajiem slāņiem ir lielāka iespējamība dzīvē būt veiksmīgiem arī karjerā, prognozē pētnieki.

Avots: Prachi E. Shah, Heidi M. Weeks, Blair Richards, Niko Kaciroti. Early childhood curiosity and kindergarten reading and math academic achievement. Pediatric Research, 2018.

Use Facebook to Comment on this PostAtstāj atbildi

You must be logged in to post a comment.