top of page

UDS/UDHS un dinamiskais neirofīdbeks.

Uzmanības deficīta sindroms un hiperaktivitātes sindroms ir divi līdzīgi traucējumi, kurus atšķir pamatā pēc bērna hiperaktivitātes pakāpes. Šobrīd tie ir visbiežāk diagnosticētie uzvedības traucējumi bērniem ASV – skar 3-5% skolas vecuma bērnu (un šim skaitam ir tendence augt ģeometriskā progresijā). Ir pamats domāt, ka Eiropas (tai skaitā arī Latvijas) statistika cieši seko.


UDS/UDHS simptomi ir: nespēja pievērst, noturēt uzmanību, koncentrēšanās grūtības, hiperaktīva uzvedība un pārlieka impulsivitāte.

2003. gada zinātniskajā žurnālā „Applied Psychophysiology And Biofeedback” marta numura publikācijā klīniskie pētījumi liecina, ka nelineārā neiroloģiskā atgriezeniskā saite (tās ietvaros balstās arī RigaBrain kabinetā piedāvātā metode) ir efektīva, lai novērstu uzmanības deficīta sindromu un hiperaktivitāti.

Periodiski tika salīdzinātas elektroencefalogrammas (EEG) rezultāti trīs mēnešu garumā, lai novērotu smadzeņu darbības laikā smadzeņu garozas sensori – motoros ritmus (12-15 Hz) un beta 1 aktivitāti (15-18 Hz) smadzenēm pielietojot nelineāro neiroloģiskās atgriezeniskās saites metodi.

Procedūras apraksts:

Pie galvas tiek piestiprināti divi mazām austiņām līdzīgi sensori, kas fiksē smadzeņu viļņus. Informācija tiek ierakstīta programmā, kas līdzīgi „Google” meklētājam veic smadzeņu pārmeklēšanu (neraizējieties, tas neizplatīs nevēlamās e-pasta vēstules, kuras jūs nekad negribētu nosūtīt!) un identificē tās smadzeņu vietas, kas funkcionē neatbilstoši, proti, darbojas pārlieku aktīvi, ir mazaktīvas, vai konstatē abas šīs pazīmes reizē. Tad iegūtā informācija tiek pārraidīta atpakaļ smadzenēm kā mūzika, kuru pārtrauc pārlēcieni un traucējumi. Cilvēka smadzenes ir tik gudras, ka tās pašas spēj sakārtoties, palielinot aktivitāti vietās, kur tā ir pārāk maza, un samazinot tur, kur tā ir pārlieku liela. Pēc kāda laika un pēc vairākiem seansiem smadzenes sasniedz savu optimālo darbības un hiperaktivitāti smadzenes sak uzskatīt, kā nestabilitāti no kuras tās dabiskā veida izvairās. Ir jāņem vēra, ka katram seansu skaits, lai nonāktu optimālā stāvoklī, ir savs.

Statistika: pēc 20 RigaBrain seansiem, UDHS radīto seku samazināšanos atzīmē 83,7 % klientu!


Atsauce: Statistika par RigaBrain seansiem – Charlen Zietsma Ph.D., Viktorijas universitāte Kanādā.


Pētījumi

Uzzini vairāk: uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindroms UDHS ietekmē smadzenes?
126 views