top of page

NeurOptimal® Dynamical Neurofeedback® un menstruālā cikla izmaiņas

Mūsu ķermenis ir sarežģīta un gudra sistēma, kurā viss ir savstarpēji saistīts – hormoni, nervu sistēma, emocionālais stāvoklis un vispārējā labsajūta. Sievietes menstruālais cikls nav izņēmums. Dažas sievietes, kas apmeklē RigaBrain® smadzeņu līdzsvarošanas seansus, novēro dažādas izmaiņas savā ciklā, un tas ir interesants fenomens, par kuru vērts parunāt sīkāk.

Kāpēc menstruālais cikls var mainīties, uzsākot NeurOptimal®?


NeurOptimal® Dynamical Neurofeedback® nav medicīniska terapija un netiek izmantots, lai ārstētu simptomus vai diagnozes. Tā vietā tas palīdz smadzenēm pašregulēties un atrast optimālu līdzsvaru, kas var ietekmēt dažādus fizioloģiskos procesus, tostarp hormonālo sistēmu.


Iespējamie iemesli, kāpēc sievietes pēc NeurOptimal® seansiem var novērot izmaiņas menstruālajā ciklā:


✔ Mazāks stress un labāka nervu sistēmas līdzsvarošana – Stress un trauksme var būtiski ietekmēt menstruālo ciklu, jo kortizola līmenis ietekmē citu hormonu darbību. Kad smadzenes kļūst elastīgākas un mazāk reaģē uz stresu, arī cikls var normalizēties.


✔ Izmaiņas cikla ilgumā vai simptomos – Dažām sievietēm cikls sākotnēji kļūst neregulārāks vai simptomi īslaicīgi pastiprinās. Tas var būt saistīts ar smadzeņu pielāgošanos jaunajai pašregulācijas dinamikai. Laika gaitā šīs izmaiņas parasti izlīdzinās.


✔ Uzlabots miegs un emocionālā stabilitāte – Kvalitatīvs miegs un emocionāla līdzsvarotība ir būtiski faktori hormonālajai veselībai. Daudzas klientu atsauksmes norāda, ka pēc dažiem seansiem viņas jūtas mierīgākas un cikls kļūst stabilāks.


Vai šīs izmaiņas ir pastāvīgas?


Lielākoties jebkādas sākotnējās izmaiņas ir īslaicīgas un cikls pakāpeniski stabilizējas. NeurOptimal® neatgriezeniski nemaina ķermeņa darbību, bet palīdz smadzenēm atgriezties pie dabiskas un efektīvas pašregulācijas.


Ko darīt, ja rodas izmaiņas?


Ja pamani izmaiņas ciklā, uzskati to kā daļu no smadzeņu pielāgošanās procesa. Ieteicams sekot līdzi savām sajūtām un vērot, kā laika gaitā ķermenis atrod jaunu līdzsvaru. Ja ir bažas, vienmēr var konsultēties ar veselības aprūpes speciālistu.


Noslēgumā


NeurOptimal® Dynamical Neurofeedback® nav ārstnieciska metode, bet tas var netieši ietekmēt dažādus veselības aspektus, tostarp hormonālo līdzsvaru. Sievietes, kuras ilgstoši ir cīnījušās ar stresu, miega traucējumiem vai emocionālo nestabilitāti, bieži ziņo par pozitīvām izmaiņām ne tikai vispārējā pašsajūtā, bet arī menstruālā cikla regularitātē.


Ja vēlies izmēģināt NeurOptimal® un piedzīvot, kā tas var atbalstīt Tavu smadzeņu un visa organisma līdzsvaru, piesakies seansam RigaBrain® šeit:



bottom of page