Mūzikas mācīšanās smadzenēs rada jaunus neirālos savienojumus


Mūzikas nodarbības veicina smadzeņu šķiedru savienojumus bērnu smadzenēs, turklāt tādā līmenī, ka šie treniņi pat varētu palīdzēt autisma un UDHS (uzmanības deficīta ar hiperaktivitāti sindroma) ārstēšanā, lasāms Radiological Society of North America (RSNA) ikgadējā apkopojumā.


 “Ir zināms, ka mūzikas nodarbības palīdz bērniem, kas cieš no iepriekš minētajiem traucējumiem,” stāsta Pilāra Diezsuaresa, pētījuma autore. “Taču šajā pētījumā mēs pierādām, ka smadzenes patiešām mainās, un parādās jauni smadzeņu šķiedru savienojumi”.Mūzikas nodarbības agrīnos vecumposmos sniedz lielu pienesumu smadzeņu attīstībai. Smadzeņu baltā viela sastāv no miljoniem nervu šķiedru, sauktu par aksoniem. Gar aksoniem atrodas āršūnu ūdens molekulas. Dzīves laikā, smadzenēm nobriestot, audiālie un citi smadzeņu reģioni ļauj attīstīties vairākām kognitīvajām jeb izziņas spējām, iekļaujot mūzikas prasmes.


Pēc tam, kad bērni 9 mēnešus bija apguvuši regulāras mūzikas nodarbības, aksonu šķiedru garums noteiktos smadzeņu reģionos bija ievērojami garāks, salīdzinot ar bērniem, kas šo 9 mēnešu laikā mūziku neapguva. Šīs izmaiņas pozitīvi ietekmēja bērnu dzirdes, kustību, izziņas, emocionālās un sociālās spējas.


Avots: Radiological Society of North America. “Musical training creates new brain connections in children.” ScienceDaily. ScienceDaily, 21 November 2016.


Lai vieglāk apgūt mūziku ir nepieciešams optimals smadzeņu stāvoklis. RigaBrain seansi to nodrošina! https://www.rigabrain.com/pieteikties