top of page
Brain Rembrandt style 3.png
Notebook_edited.png

Kā mūsu emocijas ietekmē mūsu imūnās sistēmas reakciju?


Jauns pētījums atklāj jaunus pierādījumus, kas liecina, ka biežas negatīvu emociju izpausmes var nopietni ietekmēt imūnās sistēmas funkcionēšanu un darbību.

Daudz pētījumi ir pierādījuši, ka hronisks stress, trauksme un negatīvs noskaņojums lielā mērā var ietekmēt fizisko veselību.Kā vēstīts Medical News Today, tikai 2018. gadā pētnieki atklāja, ka hronisks stress iztaisa negatīvu ietekmi uz atmiņas procesiem.

Kā arī, briesmu sajūtas izjušana var paaugstināt kardiovaskulāro saslimšanu gadījumus, kā piemēram, insultu.


Pētījumā, kuru vadīja Pensilvānijas štata universitātes speciālisti, atklāja, ka negatīvs noskaņojums var izmainīt kā imūnā sistēma realizē atbildes funkciju, kas ir saistīta ar paaugstinātu saasināta iekaisuma risku.


Negatīvs garastāvoklis (noskaņojums) un iekaisums

Zinātnieki apkopoja datus, izmantojot divpakāpju pieeju. Viņi pētīja jautājuma anketas, kurā dalībniekiem bija jāpieraksta savas emocijas laika gaitā un šobrīd- konkrētajā momentā. Šis novērtējums tika veikts atkārtoti pēc divām nedēļām, ļaujot komandai izveidot dalībnieku emocionālos profilus.


Pētnieki novērtēja arī imūnās atbildes brīvprātīgajiem, veicot asins paraugu analizēšanu, meklējot iekaisuma marķierus.


Iekaisums parādās dabiski - kā daļa no imūnās atbildes, kad ķermenis reaģē uz infekciju vai ievainojumu. Lai gan augsts iekaisuma līmenis tiek saistīts ar sliktu veselību un plašu loku hronisku stāvokļu, kā piemēram, artrītu.


Dženifera Grahama-Engelanda (Graham-Engeland) un komanda novēroja, ka personām, kuras piedzīvojušas negatīvu noskaņojumu vairākas reizes dienā ilgākā laika periodā, bija augstāki iekaisuma biomarķieru līmeņi asinīs.


Zinātnieki atzīmēja arī to, ka, ja viņi ieguva asins paraugus no dalībniekiem drīz pēc tam, kad viņi bija piedzīvojuši kādu negatīvu emociju, kā piemēram, skumjas vai dusmas, iekaisuma biomarķieri asinīs bija vēl vairāk.


Kā arī pozitīva noskaņojuma piedzīvojums pat neilgi pirms asins parauga iegūšanas tika asociēts ar zemākiem iekaisuma līmeņiem. Lai gan, pētnieki precizēja, ka tas bija attiecināms tikai uz šajā pētījumā iesaistītajiem vīriešiem.


“Ietekme ir modificējama”

Zinātnieki ir pārliecināti, ka viņu pētījums sniedz būtisku pierādījumu saistībā ar negatīvisma ietekmi uz veselību – it īpaši, kopš dalībnieki ir bijuši piederīgi dažādām etniskajām grupām, rasēm un ar atšķirīgu sociālekonomisko stāvokli.


Neskatoties uz to, pētnieki uzsver, ka būtu nepieciešams veikt turpmākus pētījumus, lai apstiprinātu šos atklājumus. Viņi izceļ, ka nesen veiktais pētījums ir pirmais, kurš izpētīja saikni starp garastāvokļa ziņojumiem, gan īslaicīgi-momentāni, gan ilglaicīgi, un iekaisumu. “Mēs ceram, ka šis pētījums mudinās pētniekus iekļaut īslaicīgus-momentānus stresa un tā ietekmes mērus, izmeklējot iekaisumu, lai atkārtotu pašreizējos atklājumus un palīdzētu raksturot mehānismu, kura pamatā ir saistība starp garastāvokli un iekaisumu”, paskaidro Grahamsa- Engelanda.


Viņa cer, ka nākotnē šis un līdzīgi pētījumi palīdzēt nākt klajā ar labākām stratēģijām, lai uzlabotu garastāvokli un pasargātu fiziskās veselības aspektus.


“Tā kā ietekme ir modificējama, mēs esam sajūsmā par šiem atklājumiem un ceram, ka tiks veicināti un atbalstīti papildus pētījumi, lai saprastu saikni starp ietekmi un iekaisumu, kas savukārt varētu veicināt jaunu psihosociālu iejaukšanos, kas plaši varētu veicinātu veselību un pārtrauktu ciklu, kas var novest pie hroniska iekaisuma, nespējas vai saslimšana” – Dženifera Grahama-Engelanda.


Ja esi ilglaicīgi nomākts, tad zini, ka smadzenes ir iesprūdušā stāvoklī. Ir pienācis laiks izmantot labākās tehnoloģijas - www.rigabrain.com/pieteikties